KONCERT

Franciszek Pospieszalski Sextet

Data

04 08 2021

godzina

19:30

Cena

od 30 zł

Franciszek Pospieszalski Sextet to wyjątkowa mieszanka polskich muzyków młodego pokolenia, z których duża część w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechała na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu.

Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym szerokie brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, electric piano/fortepian i kontrabas czy gitarę basową. Lider poszerzył w nowym materiale muzycznym repertuar o utwory na sekstet jazzowy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, a nawet umieścił partię fortepianową na cztery ręce dodając jeszcze jedną osobę – pianistkę.

Skład zespołu:
Marek Pospieszalski – saksofon altowy
Jerzy Mączyński – saksofon tenorowy
Grzegorz Tarwid – fortepian, nord
Szymon Pimpon Gąsiorek – perkusja, media elektroniczne
Wiktoria Jakubowska – perkusja
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycje

Koncert premierowy albumu Second Step. Płyta w bardzo limitowanym nakładzie winylowym oraz na CD będzie dostępna do kupienia podczas koncertu. Dodatkowo z zespołem gościnnie wystąpi kwartet smyczkowy Bonsai i Barbara Ewa Pospieszalska na pianie. Tomasz Pierchała:
„Młodzieńcza energia dosłownie tryska gejzerami pomysłów. Inspiracje migoczą przed oczami słuchaczy, jak w oszalałym kalejdoskopie. Mnóstwo w tej muzyce również poczucia humoru i niczym nieskrępowanej zabawy”.

Koncert odbędzie się dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Scena Prezentacji KW.

Partnerzy Letniej  Sceny Komuny Warszawa:

radio_kapital_logo_black

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.