Szukaj
Close this search box.

Lokalizacja

KINO

KINO LETNIE: Festiwal Absurdu, dzień 1.

Data

20 06 2024

Godzina

21:30

Cena

wstęp wolny

Spodziewajcie się nieprawdopodobnych historii, niskobudżetowych efektów, niekontrolowanych wybuchów śmiechu, a miejscami totalnego krindżu.
Pierwszego dnia festiwalu obejrzymy „Setki bobrów” w reżyserii Mike’a Cheslika. Twórcy podjęli próbę wskrzeszenia slapstickowej komedii, nawiązując do najlepszych wzorców gatunku. Charlie Chaplin, Buster Keaton, Mel Brooks to oczywiste inspiracje, ale widać też wpływ Monty Pythona czy Looney Tunes.

Głównym bohaterem filmu jest producent cydru Jean Kayak w tej roli niesamowity Ryland Brickson Cole Tews. Pewnego dnia traci w pożarze swój browar i cały dobytek. Żeby przeżyć, musi polować i mierzyć się z surową zimą w nieprzyjaznych lasach Wisconsin. Hordy człekopodobnych bobrów robią co mogą, żeby mu w tym przeszkodzić. Obok surwiwalowego wątku mamy jeszcze wątek miłosny. Jean Kayak pragnie zdobyć rękę pięknej córki handlarza futrami. Co na to bobry? Przekonajcie się sami.

Festiwal Absurdu to częściowo desant z Katowic, gdzie w kafejce Absurdalna odbywa się cykl filmowy Krypta absurdu”. Prowadzi go Paweł Trzepizur. To pierwszy z kuratorów naszego festiwalu. Drugim jest Jan Kolankiewicz, zafascynowany filmami klasy B specjalista od dziwności. Zajmuje się m.in. badaniem reakcji widzów na najbardziej absurdalne historie. Więc uważajcie!

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Dzielnicy Śródmieście w ramach projektu Kino Letnie w Szkole.

 


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.