Szukaj
Close this search box.

Lokalizacja

KINO

KRYPTA ABSURDU / Kino Letnie w Szkole

Data

08 06 2023

Godzina

21:00

Cena

wstęp wolny
Krypta Absurdu to pokazy filmów absurdalnych oraz filmów klasy B. Mają na celu zapewnienie warszawskiej widowni chwili oddechu w codziennym życiu. Dlatego też wszystkie pokazy odbywają się w środku tygodnia.
 
Pytacie dlaczego akurat absurd? Już spieszymy z odpowiedzią!
 
Filmy z rodziny kina klasy B oraz absurdu charakteryzują się nieograniczoną wolnością. Twórcy nie czują na sobie macek wielkich wytwórni oraz presji związanej z budżetami wynoszącymi setki tysięcy złotych monet. Dzięki temu mają możliwość przelać do swych filmów wszystkie najdziwniejsze myśli i pomysły. Czysta wolność, o której marzy większość z nas.
 
Film o morderczych bananach? Proszę bardzo! 90 minut walki z gigantycznym królikiem w żółtym kapeluszu? Częstujcie się! Czy może klasyczna już mordercza opona?

Tego typu kino otwiera wspaniałą możliwość ucieczki od świata, zaszycia się wraz ze znajomymi przed ekranem i poznaniu kinematografii od trochę innej strony! Lepszej strony!
 
Powiedzmy sobie szczerze. Czy jest lepszy przepis na udany wieczór niż grupa znajomych, kubek jakiegoś zimnego napoju i ludzie na ekranie uciekający przed zombie-bananami?
 

Już 8 czerwca Krypta Absurdu przedstawi Wam swoją wizję świata w postaci godzinnego seta filmów krótkometrażowych zawierającego filmy fabularne, animacje plastelinowe/3D/pacynkowe, reklamy, teledyski oraz trailery filmów, które nigdy nie powstaną.

Krypta Absurdu to wolność! Krypta Absurdu to szaleństwo! Krypta Absurdu to czysty absurd! 

Spodziewajcie się… wszystkiego!

 
Pokaz jest częścią programu Kino Letnie w Szkole 2023.
 

Projekt Kino Letnie w Szkole 2023 jest współfinansowany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.