Szukaj
Close this search box.

Lokalizacja

FESTIWAL

KULTURA FIZYCZNA VOL.2

Data

19 07 2024

Trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, za chwilę rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Nie możemy tego ignorować!
Sport i teatr mają wiele wspólnego. Przecież zawody sportowe to forma widowiska. Gromadzą tłumy i budzą najgorętsze emocje. Nawet sprawozdania sportowe czasem brzmią jak recenzje z przedstawień. Dlatego lipiec w Teatrze Komuna Warszawa będzie bardzo sportowy.
Zaprezentujemy najszerszą paletę sportowej performatywności. Od najbardziej ekstremalnej formy, czyli wrestlingu i Gali PpW, po subtelny taneczny komentarz do medialności sportu, czyli „Glory Game” w choreografii Dominika Więcka.
Tomasz Kolankiewicz, nowy dyrektor Filmoteki Narodowej–Instytutu Audiowizualnego, poprowadzi sportowy DKF. Nasz filmowy Dariusz Szpakowski!
Oczywiście nie będziemy się wyłącznie przyglądać. Z Martą Ziółek uwolnimy nasze dzikie ciała, z Junoną Lamchą-Grynberg przygotujemy idealny posiłek dla sportowców i – już zregenerowani – staniemy do turnieju ping ponga! 

KULTURA FIZYCZNA / PROGRAM

13.7, g. 19
Gala PpW: ALE GRZEJE!

18.7, g. 21.00
Sportowy DKF z Tomaszem Kolankiewiczem:
„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, reż. Janus Metz  
Dofinansowane przez Urząd Dzielnicy Śródmieście w ramach projektu Kino Letnie w Szkole.

19.7, g. 18
Glory Game Ping Pong World Cup

20.7, g. 12-14
Dzikie Ciała. Warsztaty ruchowe z Martą Ziółek i daisy cutter

20.7, g. 14
Olimpijska Szkoła Gotowania: dieta sportowa

20-21.7, g. 19
„Glory Game”, choreografia Dominik Więcek

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.