Szukaj
Close this search box.

Lokalizacja

KONCERT + KINO

Otwarcie sezonu! Krypta Absurdu + SERK

Data

02 09 2023

Godzina

19:00

Cena

25zł

Otwieramy sezon!

Zapraszamy na imprezę kombo! Łączymy siły SERK i Krypty Absurdu. Połączenie audiowizualne, które pozwoli Wam odpłynąć na dalekie rubieże dziwności i wyzwolić osobliwe pokłady energii! 

W ramach wydarzenia możecie się spodziewać pokazu filmów krótkometrażowych selekcji Krypty Absurdu, oraz live aktów muzycznych Śmigasiewicza, a następnie Ryterskiego, dla których wizualizacje przygotuje powyższy dziwaczny cykl!

Super mocna muzyczno-filmowa mieszanka wybuchowa na wrześniowe otwarcie Komuny!

 

*Mateusz Śmigasiewicz: Kompozytor, artysta dźwiękowy, muzyk. Jego występy na żywo łączą w sobie inspiracje muzyką współczesną, która eksploruje czas i spektrum, awangardową elektroniką oraz praktykami pogłębionego słuchania. Wynikiem tego połączenia jest nasycona barwami, atmosferyczna przestrzeń dźwiękowa, zaprezentowania w formie cyfrowej, post-fortepianowej improwizacji.

 

*Rafał Ryterski: Kompozytor, aktywista, artysta multimediów (instalacje, sound design). Urodzony w 1992 roku w Gdyni. Synteza różnych gatunków muzycznych jest cechą charakterystyczną jego twórczości, a sam Ryterski nazywa tę praktyką genrebendingiem. Jego sztuka tematycznie oscyluje wokół pojęcia tożsamości, kultury queerowej oraz obnażaniu mechanizmów przemocowych. Muzyka Ryterskiego jest bardzo bogata w odniesienia oraz treści pozamuzyczne, co czyni ją sztuką intertekstualną i pozwala kompozytorowi podejmować dyskurs dotyczący interesujących go tematów. Ryterski jest zwolennikiem używania mediów elektronicznych oraz cyfrowych w swojej twórczości, co – poprzez niekiedy ekstremalne przetwarzanie treści – daje mu możliwość poszukiwania nowych tożsamości dla instrumentów akustycznych, wykonawców czy nawet przestrzeni. W roku 2021 był nominowany do Paszportu Polityki w kategorii muzyka poważna za konsekwentne wprowadzanie wątków LGBTQ do polskiej muzyki współczesnej.

 

*SERK to seria koncertów i live aktów eksperymentalnej muzyki elektronicznej rozumianej szeroko od ambientów, przez art pop po ciężką elektronikę. Chcemy, żeby cykl Studia Eksperymentalnego Radia Kapitał (w skrócie SERK), nie tylko był miejscem występów, ale również pretekstem do wspólnego spotkania na wydarzeniu Radia Kapitał w przestrzeni Komuny Warszawa.

 

*Krypta Absurdu to pokazy filmów absurdalnych oraz filmów klasy B. Mają na celu zapewnienie warszawskiej widowni chwili oddechu w codziennym życiu. Pytacie dlaczego akurat absurd? Już spieszymy z odpowiedzią!

Filmy z rodziny kina klasy B oraz absurdu charakteryzują się nieograniczoną wolnością. Twórcy nie czują na sobie macek wielkich wytwórni oraz presji związanej z budżetami wynoszącymi setki tysięcy złotych monet. Dzięki temu mają możliwość przelać do swych filmów wszystkie najdziwniejsze myśli i pomysły. Czysta wolność, o której marzy większość z nas.

Film o morderczych rzodkiewkach? Proszę bardzo! 90 minut walki z gigantycznym królikiem w żółtym kapeluszu? Częstujcie się! Czy może klasyczna już mordercza opona? Oto ona!

Tego typu kino otwiera wspaniałą możliwość ucieczki od świata, zaszycia się wraz ze znajomymi przed ekranem i poznaniu kinematografii od trochę innej strony! Lepszej strony?

Powiedzmy sobie szczerze. Czy jest lepszy przepis na udany wieczór niż grupa znajomych, kubek jakiegoś zimnego napoju i ludzie na ekranie uciekający przed zombie-rzodkiewkami?

Krypta Absurdu to wolność!

Krypta Absurdu to szaleństwo!

Krypta Absurdu to czysty absurd!

Spodziewajcie się… wszystkiego!

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.