Patriarchal Tears, reż. Markus Öhrn

godzina

wstęp wolny
[English below]

Komuna Warszawa zaprasza na wydarzenie przygotowane przez Markusa Öhrna, gościnnego kuratora cyklu rezydencji 2021: “Hello Darkness my Old Friend”

Patriarchal Tears / Patriarchalne łzy

“Patriarchal Tears” to projekt, do którego reżyser Markus Öhrn zaprosił polskich aktorów, producentów, reżyserów i dyrektorów teatrów, by przez godzinę płakali razem z nim w specjalnie do tego przygotowanym darkroomie w siedzibie Komuny Warszawa.

Od Autora:
“Powody do wspólnego płaczu i żałoby mogą być różne, ale jeśli my, mężczyźni posiadający władzę w świecie polskiego teatru, mamy zamiar potraktować ruch #metoo poważnie i jeśli naprawdę chcemy zmian na przyszłość, to my również musimy się zmienić, a jako część tej zmiany musimy przyznać się przed sobą i innymi, że w taki czy inny sposób byliśmy częścią seksistowskiej i nierównej sytuacji w świecie teatru.”
Komuna Warszawa i Markus Öhrn zapraszają publiczność do odwiedzenia darkroomu i wysłuchania brzmienia Patriarchalnych Łez.
czas trwania: 1 godzina
(można wchodzić i wychodzić w czasie, na który został wykupiony bilet)

Koncepcja/idea i reżyseria: Markus Öhrn
Produkcja: Komuna Warszawa, Institutet
Przy wsparciu: Swedish Arts Council, Region Norrbotten

[English]
From Markus Öhrn:
Patriarchal Tears is a project where I have invited Polish male actors, producers, directors and theatre directors to mourn and cry together with me in a darkroom at Komuna Warszawa for one hour.
The reason for us to cry and mourn together could be different, but if we, men with power in the world of polish theater are going to take the #metoo movment seriously and if we really mean that we want change for the future, then we also have to change, and as a part of that change we have to admit for ourselves and others, that we have been a part of the sexistic and unequal situation in the theatreworld in one way or the other.
I invite you as an audience to visit the darkroom and listen to Patriarchal Tears.
Duration 1 hour and you can come and go as you wish in the time slot you have bought the ticket.

Concept/idea and direction.
Markus Öhrn
Produced by: Komuna Warszawa, Institutet
With support from: Swedish Arts Council, Region Norrbotten

Spektakl dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu HUB Kultury KW.

Wsparcie

swedishartscouncil_logo