TEATR

Present: Perfect, reż. Jan Mocek (Czechy )/ spektakl

Data

11 11 2022

godzina

19:00

Z okazji polskiego Dnia Niepodległości Komuna Warszawa prezentuje… czeski spektakl!

“Present: Perfect” to przedstawienie Jana Mocka – jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego czeskiego teatru. Niewinna wycieczka do Muzeum Chwały Narodowej staje się okazją do kwestionowania roli Bohaterów. Jan Mocek w swoim spektaklu konfrontuje widzów z nie zawsze chlubnymi momentami pamięci o Tomášu Masaryku – pierwszym i najdłużej urzędującym prezydencie, nazywany ojcem niepodległej Czechosłowacji, czy Vaclavie Havlu – przywódcy aksamitnej rewolucji 1989 roku. Jednak czeskie poczucie dystansu oraz konceptualna formuła pracy reżysera czyni “Present: Perfect” uniwersalną opowieścią o niejednoznaczności narracji historycznych.

Komuna Warszawa pozazdrościła czeskiej publiczności świeżego, nieromantycznego i przyjemnego w oglądaniu spektaklu, co nie jest oczywiste w polskiej tradycji teatralnej.

Jan Mocek jest twórcą teatralnym i artystą wizualnym mieszkającym w Pradze. W swoich spektaklach miesza elementy popkultury, polityki i osobistego doświadczenia, aby mówić o czasach, w których żyjemy. Jednocześnie oferuje swoim widzom emocjonalnie nastrojowe i silnie zmysłowe doświadczenie.

 

Koncepcja, reżyseria, scenografia:  Jan Mocek
Występują: Irina Andreeva, Tinka Avramova A
Artyści współpracujący: Rina Andreeva, Tinka Avramova, Táňa Švehlová
Dźwięk: Matouš Hekela
Światło: Václav Hruška
Produkcja: Táňa Švehlová

Przy wsparciu / podziękowania:
Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej,
Państwowy Fundusz Kultury
Fundacja Život Umělce, SixHouses z.s.

Czeskie Centrum w Warszawie


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content