Sekret. Premiera zina Girls* to the Front: Naoms + Ducholożka + inne

Jakie masz tajemnice? Co ukrywamy i dlaczego? Z okazji premiery zina poświęconego sekretom, spotykamy się, żeby wyjawić kilka tajemnic.

Podczas sekretnej nocy wystąpią:
NAOMS (koncert / neopunk) 
Veronicami & zyvvia (A/V set) 
Paulina Woźniczka “Jak to jest zeżreć siebie w całości?” (performens)
Olga Drenda (DJ set)
Super Świnka (DJ set)
Peploid V (DJ set)

W trakcie wieczoru Magda Kaucz zaprezentuje swoją instalację Sub Rosa z jadalnymi sekretami i nie tylko!

Wydarzenie towarzyszy premierze nowego zina Girls* to the Front. „Sekret” to ponad 170 stron komiksów, esejów, opowiadań, poezji i ilustracji, w których osoby autorskie zastanawiają się wspólnie nad rolą sekretów w naszym życiu. Wśród osób współtworzących zina są m.in.: Katarzyna Olma, Małgorzata Mycek, Anouk Herman, Natalka Suszczyńska, Maria Halber, Adu Rączka, Aleksandra Kluczyk, Anna Krztoń, Yuliia Frolova, Paulina Pawłowska, Maras Jezior, Paulina Woźniczka, Marta Bystroń, Julka Walkowiak i innx.

 

Girls* to the Front to inicjatywa Agaty Wnuk i Oli Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako G*TTF organizują koncerty dziewczyn, kobiet i osób queer z Polski i zagranicy, imprezy, performansy, dyskusje i warsztaty, grają DJ sety i wydają feministyczno-queerowego zina. 

Głównym celem Girls* to the Front jest budowa społeczności dziewczyn i kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej, w której każdy głos jest tak samo ważny. 

Inspiracją dla powstania Girls* to the Front była m.in. punkowo-feministyczny ruch Riot Grrrls, który rozwinął się w latach 90. w Stanach Zjednoczonych. W ramach premiery jedenastego zina G*TTF – którego tematem przewodnim jest Sekret – odbędą się między innymi koncert post-punkowej artystki Naoms, DJ set Olgi Drendy (popularnej Ducholożki) i performance Pauliny Woźniczki.

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content