Szukaj
Close this search box.

Lokalizacja

KONCERT

SERK X: Dynasonic, BNNT

Data

08 12 2023

Godzina

19:30

Cena

40zł

Wraz z Svmerki, Studio Eksperymentalne Radia Kapitał (SERK) zaprasza na wyjątkowy koncert. Będzie gęsto i smoliście. Z jednej strony Dubwaveowy trip Dynasonic z fantastyczną fakturą dźwięku. Z drugiej gatunkowy ciężar od charyzmatycznych BNNT.
To będzie ostatni koncert na Dynasonic trasie promującej ich trzeci album zespołu.

SERK X będzie również świętowaniem pierwszych urodzin cyklu Radia Kapitał! Zapraszamy.

19:30 – otwarcie bramki
20:00 – koncert

zdj. Mila Ěapko 

zdj. Kentaro Hasegawa

DYNASONIC
Dubwave. Tak można określić muzykę tria Dynasonic, w której puchnący od basów dub romansuje z nowoczesną elektroniką i field recordingiem. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone. Taką formułę zespół rozwijał już na albumach #1 (2019) i #2 (2020), uzupełnionych swoistymi suplementami. #1 została zremiksowana przez Jacka Sienkiewicza i 1988, a na #2bootleg (2020) ukazały się alternatywne, rozbudowane wersje utworów. 1 kwietnia 2023 miała premierę trzecia płyta zespołu, „Dynasonic”, po raz kolejny wyprodukowana przez amerykańskiego mistrza konsolety znanego jako The Norman Conquest, ale po raz pierwszy nagrana bez udziału gości. Z jednej strony unosi się nad nią duch surowego berlińskiego dub techno (nie przypadkiem mastering robił Stefan Betke – jego działalność jako Pole z pewnością miała jakiś wpływ na Dynasonic), a z drugiej strony słychać tu, charakterystyczną dla zespołu gęstą i zadymioną atmosferę zachodnich rubieży Polski, Szczecina i Gorzowa. To płyta o największym jak dotąd ciężarze gatunkowym w historii Dynasonic. Nie jest to dub, który spokojnie kołysze, ale taki, który niebezpiecznie bulgocze, grozi katastrofą. Pod powierzchnią rozchodzą się fale tektoniczne, gdzieś gromadzą się i walczą ze sobą ogromne siły, a nad nimi narasta napięcie i niepokój.

Mateusz Rychlicki – drums, electronics
Adam Sołtysik – bass
Mateusz Rosiński – electronics

BNNT

BNNT funkcjonuje od 2008 roku nie jest jednak typowym zespołem muzycznym. Działalność sceniczna i studyjna grupy przeplata się z wydawniczo projektową praktyką Daniela Szweda, jak również silnie zazębia z twórczością Konrada Smoleńskiego na polu sztuk wizualnych. Dzięki temu aktywność BNNT przybiera różne formy od zinów po instalacje artystyczne czy film. To zawieszenie pomiędzy różnymi formami wypowiedzi wydaje się być jedną z podstawowych strategii grupy, która konsekwentnie stara się także rozmywać obraz jej faktycznego składu. Nie tylko sceniczne użycie maski ma marginalizować tożsamości twórców. Płytę Multiverse w 2018 roku wydali zarówno w duecie (z gośćmi) jak i w kolejnych sześciu wersjach, stworzonych przez innych muzyków. Kolejne nagrania studyjne zespół przeprowadził w tercetach. W 2018 w Montréalu z Radwanem Ghazi Moumnech i w 2019 w Wiedniu ponownie z Matsem Gustafsonem. Materiał długo hibernował przez czas covidu, wojny i zmian w systemie dystrybucji muzyki a BNNT w tym czasie funkcjonowało w formach peryferyjnych – formule zarządzanej przez Resinę czy w performatywnych instalacjach z udziałem osób głuchych. 2024 rok uwalnia kanadyjski materiał pod tytułem BNNT|MOUMNEH (daughter of the faithful) a duet już ogrywa ten minimalistyczny materiał z nowej płyty w formie scenicznej.

Koncert dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.


Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.