Słuchowisko RADIO-TEATR 2022 dla Ukrainy

Zapraszamy na słuchowisko RADIO-TEATR 2022 dla Ukrainy
 
Premiera już 24 stycznia o godz. 19.00 – odsłuch w Studio Eksperymentalnym Radia Kapitał w teatrze Komuna Warszawa oraz na antenie – www.radiokapital.pl.
WSTĘP WOLNY:)
 
W słuchowisku usłyszymy relacje osób, które aktualnie przebywają w Ukrainie. Będzie to opowieść o dźwięku wojny, ale nie tylko o tej oczywistej audiosferze ostrzału, bombardowań, ale też, a może przede wszystkim – o dźwiękach ukrytych w przedmiotach i emocjach, o ciszy.
 
Słuchowisko powstało wyłącznie z udziałem twórczyń i twórców z Ukrainy i będzie emitowane w j. ukraińskim (z dostępem do przekładu na j. polski na stronie radia). Za całość odpowiadają trzy wspaniałe artystki: Roza Sarkisian (reżyserka), Liubov Ilnytska (dramaturżka), Olesia Onykiienko (kompozytorka).

Za opiekę merytoryczną i produkcję słuchowiska odpowiada Diana Krawiec/Dobromiła Dobro.
Słuchowisko finansowane jest z Funduszu Stabilizacyjnego na rzecz Kultury i Edukacji dla Ukrainy, ze środków Goethe-Institut, działającego przy niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
 
Poprzednich edycji Słuchowiska Radio-Teatr możecie odsłuchać na stronie Radia Kapitał

https://radiokapital.pl/shows/radio-teatr-2022/

Liuba Ilnytska – dramaturżka, teatrolożka, kuratorka teatralna. Jako dramaturżka współpracowała z Lwowskim Teatrem im. Lesi Ukrainki, Jam Factory Art Center, Teatrem Varta. Jest kuratorka programu teatralnego Jam Factory Art Center.

Olesia – NFNR to artystyczne nazwisko Olesi Onykiienko – ukraińskiej muzyczki, wokalistki, kompozytorki teatralnej i filmowej, kuratorki eksperymentalnej platformy dla kobiet i osób niebinarnych na Ukrainie `Womens Sound`, `v:uncase` i rezydencji dźwiękowych WOK, członkini platformy `Instytut Dźwięku`.

Roza Sarkisian – reżyserka, kuratorka, wśród jej ostatnich najbardziej cenionych realizacji znajdują się: “Cudowne, cudowne, cudowne czasy” ( The First Academic Ukrainian Theater for Children and Youth we Lwowie, 2018), :”H-effect”, na podstawie Hamleta Szekspira i Hamletmaschine Heinera Mullera (koprodukcja ukraińsko-polsko-niemiecka, NGO „Art-Dialog”, 2020), “Radio Mariia” (Teatr Powszechny w Warszawie, 2022)

 

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content