Teatr Komuna Warszawa ogłasza Open call na spektakle w 2024r. | Komuna Warszawa

Jury Open Call na przygotowanie spektaklu w Teatrze Komuna Warszawa w 2024 roku w składzie: Zuzanna Berendt, Zofia Dworakowska, Grzegorz Laszuk, Tomasz Plata, Weronika Szczawińska ze 134 nadesłanych aplikacji wybrało do realizacji projekty zgłoszone przez:

– Hanę Umedę
– PLUR: Kazimierz–Matusiak–Szopa–Tur–Osowska-Szypulska–Fazan–Zduńczyk (zgłoszenie Ana Szopa)

Hana Umeda – performerka, reżyserka, tancerka, absolwentka kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, uczennica mistrzyni Hanasaki Tokijyo, głowy szkoły Hanasaki-ryu w Tokio, natori w szkole jiutamai Hanasaki-ryu, obecnie uczestniczka programu SoDA MA, HZT, Berlin University of Arts. W 2020 jako tancerka jiutamai Hanasaki-ryu przyjęła imię Sada Hanasaki.
Umeda realizować będzie autorski projekt rozczytujący wpisaną w praktykę japońskiego tańca przemoc seksualną przez pryzmat własnego doświadczenia.

PLUR (Kazimierz–Matusiak–Szopa–Tur–Osowska–Szypulska–Fazan–Zduńczyk) – grupa osób o różnych specjalizacjach artystycznych zafascynowana ulicą Plebiscytową w Katowicach. W projekcie przygotowanym w ramach Open Calla zabierzemy was w PLUR-owy trip w temacie lokalnego techno, dopalaczy i niełatwej, acz twórczej koegzystencji ludzkiej i nieludzkiej w warunkach polskich. Wspólnie pobujamy się na placu, zwiedzając realne i wyobrażone mapy Katowickiego undergroundu, zanurzymy w pulsujących niczym krew w skroniach bitach i połączymy w ruchowej eksploracji plebiscytowego uniwersum.

Gratulując wybranym osobom chcemy bardzo podziękować za wszystkie nadesłane aplikacje.

Prace jury odbywały się trzyetapowo:
I etap: przeprowadzenie wstępnej selekcji
II etap: obrady jury w pełnym składzie – wskazanie 4 aplikacji do wyboru w III etapie (Mira Mańka, Anna Obszańska, PLUR, Hana Umeda).
III etap: ostateczna selekcja w formie spotkania (online) jury z wybranymi twórcami/twórczyniami, po których nastąpił wybór 2 zgłoszeń do realizacji.

Teatr Komuna Warszawa zaprasza do nadsyłania autorskich projektów spektakli z szeroko pojętych sztuk performatywnych z naciskiem na taniec i eksperymentalną formułę utworu.

 

Oferujemy:
– 70 tysięcy złotych na produkcję
– czas i miejsce do pracy na terenie siedziby Teatru Komuna Warszawa

Oczekujemy:
– nowych idei
– odwagi w myśleniu i tworzeniu

Brak limitu wieku w ramach aplikacji.

Zgłoszenia online przyjmujemy do 12.11.2023 poprzez FORMULARZ ONLINE.

 

Regulamin Open Calla do pobrania tutaj.

Wszelkie pytania związane z Open Callem prosimy kierować na adres opencall@komuna.warszawa.pl

 
 
 

Program współfinansowany jest przez miasto stołeczne Warszawa w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.

Skip to content