Dzikie ciała. Warsztaty ruchowe z Martą Ziółek i daisy cutter

SPOTKANIE


Punktem wyjścia dla warsztatu jest potrzeba stworzenia przestrzeni celebracji WOLNYCH CIAŁ, dedykowanej wspólnototwórczej, społecznie oczyszczającej mocy tańca. Warsztaty opierają się na hybrydowej technice, wzmacniającej indywidualną i grupową obecność. Będziemy czerpać z anatomii doświadczalnej i technik somatycznych, pogłębiając czucie i świadomość ciał. Praktyka taneczna będzie budowana modułowo, przy granej na żywo muzyce DJ-ki daisy cutter.
Będziemy łączyć zarówno elementy medytacji dynamicznej, footworków pochodzących z kultury klubowej i ulicznej, jak i transowych tańców. Zbadamy różną dynamikę i charakter ruchu, różne typy poruszenia i ekspresji fizycznej. Jaka jest motywacja fizyczna i emocjonalna naszych ciał do ruchu? Jakie emocje towarzyszą nam w ruchu i jak mogą być świadomie transformowane we wspólny gest, działanie, taniec? Jak budowana jest łączność, wzajemność między ciałami, współ-bycie, wspólne formy oporu oraz współ-czucie w ruchu?

Zdjęcia

Pat Mic, Grzegorz Jasina

Biogramy

Marta Ziółek – choreografka, reżyserka, performerka. Absolwentka choreografii w SNDO w Amsterdamie. Certyfikowana nauczycielka Vinyasa Yoga Teachers RYT 200. Aktualnie jest w trakcie szkolenia na facylitatora TRE (Trauma Release Therapy). Odnosząc się do kolektywnych technik cielesnej partycypacji, bada emancypacyjną i uzdrawiającą społecznie moc tańca. Prowadzi warsztaty empowermentowe dla kobiet. Taniec postrzega nie tylko jako przestrzeń indywidualnej manifestacji ciał, ale jako kolektywne działanie, które może stać się narzędziem oporu i rodzajem kinetycznej broni.
W swoich choreografiach tworzy hybrydowe formy, przemieszczając się od rebelianckich gestów kultury ulicznej do sztuki wysokiej. Zajmuje się zagadnieniem autoinscenizacji kobiecego ciała i głosu. Działa w obszarze tańca, filmu i teatru. Autorka m.in. takich spektakli, jak Zrób siebie, TO, Seans z Pamelą, TRUCIZNA (Polski Teatr Tańca), PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE (razem z Anką Herbut), MONSTERA, LARVA (Komuna Warszawa).

Antonina Ulatowska [daisy cutter] – historyczka sztuki i kuratorka, DJ-ka, joginka. Z wykształcenia klasyczna pianistka. Absolwentka Wydziału Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie. Rezydentka klubu Jasna 1, współzałożycielka kolektywu FLAUTA, organizującego imprezy benefitowe dla osób z doświadczeniem uchodźczym oraz społecznościowego Radia Kapitał. Współautorka i koordynatorka Radiowej Akademii, dźwiękowej szkoły miejskiej finansowanej z budżetu m. st. Warszawy. Nauczycielka jogi (RYT 200 – Yoga Alliance teacher training). Laureatka nagrody im. prof. Lecha Tomaszewskiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018), Stypendium Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego (2021), Stypendium artystycznego Warszawy (2022).

Współfinansowanie

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.

projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa
Scroll to Top