Szukaj
Close this search box.

Your Majesty, reż. Katarzyna Sikora, Marcin Miętus


Oczekiwania i negocjacje, strategie komunikacyjne a choreografia i taniec. Jak tak naprawdę funkcjonuje dialog w sferze prywatnej i publicznej? Spotkanie choreografki Katarzyny Sikory i dramaturga Marcina Miętusa zaowocowało premierowym spektaklem o tytule Your Majesty. Czego wymaga prośba od nadawcy, a czego od odbiorcy? Co się dzieje, gdy czyjaś prośba wydaje się zwyczajna i logiczna, ale ciało stawia jej opór? Czy zwyczajne „proszę” kończy negocjację, czy dopiero ją zaczyna? Your Majesty znajduje odpowiedzi na te pytania i przekłada je na taniec – solo, w duecie i trio. 

„Stoisz plecami do mnie, stoisz plecami do widza. Nie widzę twojej twarzy. Nie widzę twoich oczu. Nie wiem, czy twoje brwi są uniesione, czy kąciki ust opadają. Nie wiem, co myślisz, nie wiem, czego oczekujesz. Chciałbym/chciałabym cię o coś poprosić”.

„Your Majesty” za pomocą choreografii eksploruje temat oczekiwań i negocjacji jako strategii komunikacyjnych wykorzystywanych zarówno w sferze publicznej i prywatnej, na scenie oraz poza nią. W spektaklu przyglądamy się różnym sposobom funkcjonowania dialogu, dedykacji i prośby za pomocą słów i ruchu, w różnych konfiguracjach – solo, w duecie i trio. Czego wymaga prośba od nadawcy, a czego od odbiorcy? Kiedy jest zaledwie sugestią, kiedy staje się poleceniem, a kiedy przeradza w rozkaz? Czy istnieje idealna odpowiedź na konkretną prośbę? Co się dzieje, gdy czyjaś prośba wydaje się zwyczajna i logiczna, ale ciało stawia jej opór? W jaki sposób negocjować bez użycia słów? Czy zwyczajne „proszę” kończy negocjację, czy dopiero ją zaczyna?

Ten spektakl dedykowany jest każdemu, kto nie jest w stanie odpuścić z powodu swojej dumy i majestatu. 
Ten spektakl dedykowany jest każdemu, kto wierzy w przyjaźń damsko-męską. 
Ten spektakl jest dedykacją dla ciebie i dla mnie.

fot. Filip Preis

Koncepcja i choreografia: Katarzyna Sikora, Marcin Miętus
Performans: Katarzyna Sikora, Marcin Miętus, Jacek Sotomski
Muzyka: Jacek Sotomski
Światło i przestrzeń: Aleksandr Prowaliński
Współpraca dramaturgiczna: Maria Stokłosa
Konsultacja kostiumów: Maja Skrzypek

W spektaklu wykorzystywana jest dymiarka oraz światła stroboskopowe.
Czas trwania spektaklu: 1 godzina.

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.

Ta strona używa plików cookie, aby prowadzić statystyki na temat odwiedzin.