
Radio Kapitał w Ogrodzie: abw
Inauguracja cyklu setów didżejskich w każdy piątek i sobotę
Bilety: wstęp wolny
Razem z Radiem Kapitał zapraszamy na wieczór, który zainauguruje cykl występów DJ-skich w zielonej przestrzeni kawiarni Ogród przed naszym teatrem.
Wydarzenia będą się odbywać regularnie w każdy piątek i sobotę od początku czerwca do końca września.
W najbliższy piątek zagra abw – DJ-ka i współzałożycielka feministyczno-queerowej inicjatywy Girls & Queers to the Front, w ramach której od 2015 roku działa jako promotorka, kuratorka i producentka wydarzeń z pogranicza muzyki, sztuki i literatury. Zinesterka i wydawczyni, okazjonalnie również ilustratorka. Za dnia nauczycielka jogi.
W swoich setach abw lubi łączyć nostalgiczną, eteryczną atmosferę z wyrazistymi rytmami i szybką, płynącą energią. Choć jej gatunkowe inspiracje nieustannie się zmieniają i przeplatają, w selekcji najważniejsze są dla niej przygodowość i fun z grania.
Radio Kapitał jest rozgłośnią społecznościową. Co prawda nadajemy w przestrzeni wirtualnej, lecz od początku istnienia chcieliśmy mieć miejsce, w którym osoby związane ze społecznością radiową i nie tylko mogłyby się spotkać i na luzie pogadać oraz posłuchać muzyki starannie wyselekcjonowanej przez osoby z Radiem związane.
Szukasz miejsca na chillout po pracy? Albo zastanawiasz się gdzie rozpocząć wieczór przed nocnymi wojażami? A może chcesz posłuchać muzyki w przyjemnych okolicznościach przyrody? W samym centrum Warszawy, lecz z dala od miejskiego zgiełku powstało miejsce, które może odpowiedzieć na te różnorodne potrzeby.
O Radiu Kapitał
Społecznościowa, internetowa stacja radiowa, która nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To nowoczesna platforma społecznego i artystycznego dialogu, prezentująca autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach. Radio Kapitał to także odpowiedź na potrzebę stworzenia niezależnej i niekomercyjnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji i społecznej korzyści. To także innowacyjny w skali ogólnopolskiej projekt kulturalny, który bazując na bogatej tradycji radiofonii, wyznacza jednocześnie nowe horyzonty dla medium radia.
We współtworzenie Radia angażują się rozmaite środowiska działające w obszarze kultury, muzyki i aktywizmu, inicjatywy oddolne, kluby, klubokawiarnie, wydawnictwa i inne, ale również osoby prywatne – entuzjastki radia, dźwiękowcy, dziennikarki i krytycy, DJe i DJki, artystki, nauczyciele akademiccy czy studenci i studentki. Ramówkę radia współtworzy ponad trzysta osób.
Ważnym kontekstem powstania Radia Kapitał jest tradycja europejskich stacji radiowych, tzw. “community radio”, czyli tworzonych przez społeczność. Są one platformą ekspresji dla lokalnych inicjatyw, platformą oddolną, niezależną i niehierarchiczną, a także animują aktywność środowisk twórczych. Najbardziej znane radiostacje tego typu, które zainspirowały do stworzenia Radia Kapitał, to NTS Radio w Londynie, Noods Radio w Bristolu, Lyl Radio w Lyonie, Cashmere Radio w Berlinie, Quantica Radio w Lizbonie, Ida Radio w Tallinie, Punctum Radio w Pradze, Red Light Radio w Amsterdamie czy Lahmacun Radio w Budapeszcie. Stowarzyszenie Radio Kapitał postanowiło odpowiedzieć na potrzebę stworzenia takiej stacji radiowej w Warszawie – pierwszej nie tylko w stolicy, ale i w całej Polsce.
Współfinansowanie
Działalność Teatru Komuna Warszawa finansowana jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.
