Teatr Komuna Warszawa
OPEN CALL na rezydencje artystyczne 2025. Kurator: Markus Öhrn
Na zgłoszenia czekamy do 9.02.2025
M4G1C BL0W / choreografia: Kazimierz, Matusiak, Osowska, Szopa, Tur
„Siała baba mak, nie wiedziała jak. A dziad wiedział nie powiedział, bo po dopach martwy siedział”.
Wobec kryzysu klimatycznego: teatr dokumentalny z Belgii, filmy krótkometrażowe, panel dyskusyjny
Teatr Komuna Warszawa, centrum sztuk CAMPO w Gandawie, Freies Werkstatt Theater w Kolonii (Niemcy) i stowarzyszenia Sciaena w Faro (Niemcy) we wspólnym projekcie „Buried secrets: responses to raw materials exploitation”
Teraz w Komunie Warszawa
Newsletter? Tak, chcę!
Aktualności
14/01/2025
Wojciech Grudziński z Paszportem POLITYKI w kategorii scena!
„Za spektakle, w których wykonawcza wirtuozeria łączy się z przemyślaną próbą oddania osobistego doświadczenia, a sprawy rangi najwyższej – z poczuciem humoru i dystansem”. Gratulujemy!
Jeden z pierwszych autorskich spektakli zrealizował w Teatrze Komuna Warszawa. W „Rodos” ogródek działkowy stawał się scenerią psychodeliczno-queerowej rewii. Aneta Kyzioł pisała wtedy w „Polityce”: „RODOS Wojciecha Grudzińskiego to porywająca, imprezowa wizja SNU NOCY LETNIEJ na działce. Kto mógłby się temu oprzeć?”.
11/01/2025
Bilety na marcowe pokazy „Rapeflower” Hany Umedy już w sprzedaży
Hana Umeda z solo „Rapeflower” wystąpi pod koniec marca na festiwalu BAZAAR w Pradze, a wcześniej, 15–16 marca, odbędą się dwa pokazy u nas. Bilety są już dostępne.
21/12/2024
„Monolog wewnętrzny” Wojtka Ziemilskiego w podsumowaniu roku „Dwutygodnika”
Jak zwykle w grudniu redakcja typuje ważne wydarzenia kulturalne z całego roku. Anna Pajęcka, redaktorka działu „Teatr”, pisze: „To był z pewnością rok teatru autorskiego, wychodzącego – dosłownie – z wnętrza. Teatru indywidualności lub buntowania się przeciw niej; takiego, w którym to, co na scenie, opiera się na osobistej historii i doświadczeniu. Ciało w teatrze przestaje służyć wyłącznie jako narzędzie, zaczyna odzyskiwać podmiotowość i samo stawać się tematem sztuki”. I jako przykład wymienia m.in. „Monolog wewnętrzny” Wojtka Ziemilskiego, który miał premierę w maju.
20/11/2024
Maciej Siuda zaprojektuje Pawilon Polski na 19. Międzynarodową Wystawę Architektury w Wenecji w 2025 roku!
Konkurs na pawilon wygrał zespół w składzie: Aleksandra Kędziorek (kuratorka), Krzysztof Maniak (artysta), Katarzyna Przyzwańska (artystka) oraz Maciej Siuda (architekt). Zgłoszony projekt zatytułowany jest „Lary i Penaty — o budowaniu poczucia bezpieczeństwa w architekturze”. A u nas już w połowie grudnia będzie miała premierę gra, która dzieje się w wirtualnym budynku Teatru Komuna Warszawa. Maciej Siuda jest autorem modelu 3D.
20/11/2024
Dominik Więcek wśród artystów showcase’u Aerowaves!
Spektakl „Glory Game” został wybrany do prestiżowej sieci Aerowaves, która co roku promuje najciekawsze prace młodych choreografów z całej Europy! Spektakl zostanie zaprezentowany podczas Spring Forward Festival w Gorycji we Włoszech.
16/11/2024
O „Glory Game” w najnowszym wydaniu magazynu „Nietak!t”
Zdjęcie ze spektaklu w choreografii Dominika Więcka trafiło na okładkę numeru 1(48) 2024. O „Glory Game” pisze Zuzanna Berendt w tekście „Archeologia ruchu”.
28/10/2024
Grand Prix dla spektaklu „Dziewczyny” na 28. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”!